miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Lipnica Wielka: Zderzenie osobówki i samochodu ciężarowego [Zdjęcia]

0 388

W Lipnicy Wielkiej doszło do groźnego zdarzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

 

Czytaj również: Tomasz “Królik” Król wspólnie z Rafi & Ry23 tworzą nowy teledysk!

 

– 9 października około godziny 10.15 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka oraz Korzenna zadysponowane zostały do działań w Lipnicy Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką – informuje PSP Nowy Sącz.

 

 

Pojazdami podróżowali sami kierujący. Samochód MAN znajdował się na jezdni, natomiast VW Polo znajdowało się poza drogą poniżej jej poziomu. Obydwaj kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Kierujący VW Polo uskarżał się na dolegliwości. Ruch był zablokowany na obydwu pasach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia ratunkowego, przekazano jej załodze poszkodowanego z samochodu osobowego. W trakcie prowadzonych działań drugi kierujący zgłosił ratownikom dolegliwości. Na miejsce dojechała druga karetka. Obydwaj poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Na czas czynności Policji, OSP zabezpieczało miejsce zdarzenia. Po zakończeniu prac dochodzeniowych przystąpiono do usunięcia z jezdni pozostałości po kolizji oraz płynów eksploatacyjnych. Przy użyciu opryskiwacza oraz środka dokonano dyspersji, a następnie sorbentem zebrano pozostałości płynów eksploatacyjnych.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź