miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łososina Dolna: Zderzenie dwóch samochodów osobowych [ZDJĘCIA]

0 215

W sobotę (7 lipca) ok. godz. 0:26 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Witowice Dolne, w gminie Łososina Dolna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW i Skoda Octavia. Podróżowało nimi łącznie sześć osób (w tym dwójka dzieci).

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 18-latek ukradł perfumy z drogerii i zaatakował ekspedientkę!

 

– Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu Straży Pożarnej, nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W początkowej fazie działań wstrzymano ruch na drodze, a następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Rozłączono instalacje elektryczne w obydwu pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięto z jezdni elementy powypadkowe. Po przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego pozostali oni na miejscu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia w Witowicach Dolnych prowadziły zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, Łososina Dolna, Jurków oraz Czchów. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź