miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Masakra na krajówce, po zderzeniu dwóch fiatów jeden samochód dachował i spłonął [Zdjęcia]

0 7 232

Wczoraj informowaliśmy o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Paszynie (gm. Chełmiec). Na skutek zderzenia jedna z osobówek dachowała i zapaliła się. Samochód spłonął. Przez kilka godzin droga krajowa KD28 była zablokowana.  Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK. Dzisiaj służby poinformowały o szczegółach wypadku.

 

Czytaj również: Idziesz do lasu na grzyby? Uważaj, czyha na Ciebie wiele zagrożeń [Poradnik]

 

10 września około godziny 15.05 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Mszalnica oraz OSP Ptaszkowa zadysponowane zostały do działań na drodze w Paszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu na drodze krajowej nr 28 brały udział dwa samochody osobowe Fiat, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. Samochód marki Fiat Tipo znajdował się na skraju drogi, pochylony do pobliskiego rowu. Natomiast Fiat Bravo znajdował się na dachu na drodze i cały objęty był pożarem. Droga była całkowicie zablokowana. Na drodze były pozostałości po kolizyjne oraz rozlane płyny eksploatacyjne. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości. Fiat Tipo uszkodził barierki linowe – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu prądu wody na palący się pojazd. Po ugaszeniu samochodu skontrolowano go przy użyciu kamery termowizyjnej i wyeliminowano możliwość powstania dalszego zagrożenia pożarowego. Udzielono pomocy osobie poszkodowanej. 

Dalsze działania  polegały na  usunięciu pojazdu marki Fiat Tipo na pobliski parking przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Położono Fiata Bravo na koła i również usunięto go na pobliski parking przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Usunięto pozostałości po kolizji z drogi na pobocze. Zmyto drogę z pozostałości po pożarze wodą. Zasypano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Strażacy z OSP pomogli w zorganizowaniu objazdów. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

źródło: PSP Nowy Sącz
fot.: czytelnik, PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź