miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mieli 2,6 i 2,4 ‰ alkoholu we krwi. Okradali sklep. Wpadli na gorącym uczynku

0 556

Dwóch mieszkańców Nowego Sącza zostało zatrzymanych wkrótce po tym, jak ukradli metalowe elementy stołów ekspozycyjnych jednego z dyskontów. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

 

Czytaj również: Wystartował Puchar Świata, a z nim wsparcie sądeckiej marki

 

15 listopada br. kilka minut po godzinie 11, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów na terenie Nowego Sącza, w związku z czym na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Złodzieje ukradli cztery metalowe ramy stołów ekspozycyjnych, które znajdowały się na zewnątrz budynku.

Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 42 i 45 lat, którzy zostali ujęci na gorącym uczynku przez pracownika ochrony sklepu. Sądeczanie zostali zatrzymani przez policjantów, a następnie przetransportowani do izby wytrzeźwień. Po przeprowadzeniu badania na trzeźwość okazało się, że 42-latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, a jego kompan 2,6 promila. Po wytrzeźwieniu mieszkańcy Nowego Sącza usłyszeli od policjantów zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: Ilustracyjne (Śląska Policja)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź