miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Milik: 19 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego [Zdjęcia]

0 128

Minionej nocy z 17 na 18 marca doszło do pożaru budynku gospodarczego w Miliku (gmina Muszyna). Z ogniem walczyło dziewiętnastu strażaków z trzech zastępów Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę, a przyczyną pożaru prawdopodobnie była wada pieca.

 

Czyta również: Sądecczyzna: Pierwsze pożary traw [Zdjęcia]

 

18 marca około godziny 2.12 zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark zadysponowano do działań we wsi Milik. – Ustalono, że doszło do pożaru na poddaszu budynku gospodarczego, w którym nikt nie przebywał, w obrębie konstrukcji stropodachu. Z relacji użytkowników budynku wynikało, że do późnych godzin nocnych eksploatowany był piec grzewczy na paliwo stałe. Na posesji w odległości kilku metrów od płonącego budynku znajdował się dom – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza płonącego budynku. Prace prowadzono w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Przeprowadzono częściowe prace rozbiórkowe wewnątrz i na zewnątrz budynku w obrębie poddasza w celu likwidacji zarzewi ognia. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 3 zastępy i 19 strażaków trwały ponad godzinę wyjaśnia rzecznik i dodaje, że prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzenia grzewczego na paliwo stałe.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.