miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Milik: Skały z osuwiska uszkodziły samochód! Droga wojewódzka zamknięta do odwołania [Zdjęcia]

0 1 265

W wigilijny wieczór w Miliku (gm. Muszyna) skały zaczęły osuwać się na Drogę Wojewódzką nr 971. Uszkodziły one samochód osobowy. Droga jest całkowicie zablokowana do odwołania. Wojewódzki Zarząd Dróg sugeruje objazd przez Słowację lub Nowy Sącz.

 

Czytaj również: 1 600 000 000 zł – nowy kontrakt Newagu!

 

24 grudnia około godziny 16.30 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań na drodze w Miliku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na środku drogi wojewódzkiej leżał głaz o wymiarach około szerokość 2m, długość 3m a wysokość 70 cm oraz rumowisko z mniejszych kamieni. Droga była zablokowana – informuje PSP Nowy Sącz.

Edit: od godziny 12:00 (25 grudnia) droga wojewódzka jest już przejezdna

 

 

Istnieje prawdopodobieństwo osunięcia się kolejnych głazów ze znajdującego się przy drodze zbocza skalnego. W odległości około 20 metrów od leżącego głazu znajdował się samochód osobowy Ford Focus z uszkodzeniami maski, zderzaka oraz układu jezdnego powstałymi po najechaniu na spadające kamienie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz zabezpieczeniu samochodu osobowego. Na miejsce przybyli pracownicy UMiGU Muszyna informując iż zadysponowali koparkę z gminy w celu usunięcia głazu z jezdni. Na miejsce przybył Zastępca Burmistrza Muszyny Jan Golba informując, że kontaktował się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie osuwiska i oczekuje na miejscu przyjazdu pracownika ZDW. Przybyła na miejsce koparka usunęła głaz z jezdni na pobocze. Strażacy usunęli mniejsze odłamki skalne z jezdni.

Ruch decyzją Policji pozostał wstrzymany. Na miejsce zdarzenia przybył Kierownik Obwodu Drogowego Stary Sącz. który zorganizował działania mające na celu zabezpieczenie i oznakowanie osuwiska. Zastęp OSP Muszyna oraz Policja pozostała w celu oświetlenia i zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Pracownicy urzędu gminy ustawili tablice informujące o zamknięciu drogi DW 971 od strony Muszyny.

Samochód osobowy został zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Miejsce zdarzenia przekazano pracownikowi ZDW w Krakowie. Decyzją ZDW w Krakowie zagrożony osuwiskiem odcinek drogi wojewódzkiej 971 został zamknięty. Policja pozostała na miejscu zdarzenia.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, ZDW

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź