miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młoda kobieta cudem uniknęła śmierci po uderzeniu skuterem w łódź motorową!

Reakcja policjantów i świadków wypadku na jeziorze, na wagę życia młodej kobiety

0 544

Sezonowy posterunek wodny Policji działa w Rożnowie od czerwca do końca września, a służbę na wodzie pełnią policjanci z Nowego Sącza i Krakowa. W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z letniego wypoczynku nad jeziorem, podejmują wiele interwencji, jednak jedna z poważniejszych miała miejsce już po zakończeniu sezonu letniego, gdy w minioną sobotę ratowali młodą kobietę.

 

Czytaj również: Brak nowych zakażeń koronawirusem w Nowym Sączu!
W powiecie jedynie 3 nowe infekcje [Raport 7.09.2020]

 

5 września około godziny 15.30, policjanci pełniący służbę na posterunku wodnym otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło w okolicy jednego z hoteli nad Jeziorem Rożnowskim. Jak się okazało, młoda kobieta wpadła do wody i straciła przytomność, po tym jak płynąc skuterem zderzyła się z łodzią motorową.

 

 

Mundurowi na pomoc ruszyli błyskawicznie i wspólnie ze świadkami wypadku, wyciągnęli 27-latkę z wody i umieścili w łodzi, by udzielić jej pomocy przedmedycznej. Wtedy też poszkodowana odzyskała przytomność, jednak skarżyła się na ból i trudności z oddychaniem. Wspólnie przetransportowali ją również do pomostu, a tam policjanci założyli jej kołnierz, przenieśli na deskę ortopedyczną i okryli kocem termicznym.

Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, a ratownicy udzielili kobiecie pomocy i przewieźli ją do szpitala w Gorlicach.

Pamiętaj! Wypoczywając nad wodą zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. W razie zagrożenia niezwłocznie wezwij pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Z policjantami pełniącymi służbę na wodzie można się dodatkowo skontaktować, dzwoniąc pod numer telefonu 723 694 982 (od przyszłego tygodnia od godziny 11 do 19).

Źródło i fot. KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź