miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młotkiem budowlanym zniszczył wiaty przystanku. Posiedzi 5 lat za dewastację mienia?

1 724
Policjant oraz strażnik miejski z Krynicy-Zdroju zatrzymali wandala, który zdemolował wiatę przystanku w Czyrnej. Nietrzeźwy 35-latek młotkiem budowlanym wybił wszystkie szyby w przystanku. Straty oszacowano na kwotę 3 tys. złotych.

 

Czytaj również: Pijak za kółkiem ujęty przez bohaterskich funkcjonariuszy i mieszkańców Sądecczyzny [Nagranie]

 
2 maja br. ok. godz. 14, dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Czyrna zdemolowano przystanek autobusowy. Na miejsce został skierowany wspólny  patrol Policji i Staży Miejskiej. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zastali dwóch mieszkańców gminy Krynicy-Zdrój. Jak ustalili, dewastacji miał dopuścić się 35-latek, który młotkiem budowlanym wybił wszystkie szyby w wiacie przystankowej oraz uszkodził gablotę z rozkładem jazdy autobusów. Podczas interwencji drugi z mężczyzn znieważył funkcjonariuszy.

 

 

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do krynickiego komisariatu, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn miał w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast starszy, 49-latek, prawie trzy promile. Po wytrzeźwieniu i nocy w policyjnej celi mężczyźni usłyszeli zarzuty. 35-latkowi policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia, z kolei 49-latkowi zarzut znieważenia funkcjonariuszy.
 
Za uszkodzenie mienia (art. 288 kk) grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych do roku pozbawienia wolności (art. 226 kk).
 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xxax21 pisze

    keisyr wypił radlera i macie efekty

Zostaw odpowiedź