miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mrugając światłami ostrzegał przed Policją. Dostał mandat za jazdę pod wpływem

0 1 258

W okresie Wielkanocnym policjanci na drogach w subregionie sądeckim prowadzili kaskadowy pomiar prędkości oraz kontrolowali pojazdy. Jeden z kierowców, który ostrzegał przez patrolami mrugając światłami został zatrzymany przez jeden z patroli. W sumie dostał mandat za dwa przewinienia oraz punkty karne.

 

Czytaj również: Potrącił pieszego i uciekł zostawiając krwawiącego mężczyznę

 

W trakcie kontroli podczas Wielkanocy policjanci nie tylko kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ale także zwracali także baczną uwagę na „używanie świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami”. – Na podstawie niewłaściwego użycia świateł do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca Citroena. Okazało się jednak, że nie jest to jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się mieszkaniec Gorlic. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy i, co potwierdziło badanie alkomatem, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie 1 promil alkoholu – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W sumie za swoje przewinienia mężczyzna dostał mandat i punkty karne, czeka go także rozprawa. – Za popełnione wykroczenia ukarany został mandatem karnym na łączną kwotę 250 złotych i 3 punktami karnymi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi mu do 2 lat więzienia – dodaje rzecznik.

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Gorlicach
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź