miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mur oporowy runął na 2 osobówki! Pojazdy kompletnie skasowane [Zdjęcia]

0 9 274

Wczoraj, 30 czerwca w Krynicy-Zdroju doszło do niecodziennego zdarzenia. Na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych na samochód osobowy runął mur oporowy. Zniszczył on dwa samochody osobowe. Na szczęście w chwilu wypadku w samochodach nie znajdowały się żadne osoby. W akcę zaangażowały się Jednostki Ratownictwa Gaśniczego PSP w Krynicy-Zdroju.

 

Czytaj również: Uwaga! Duże utrudnienia na drodze krajowej DK75

 

O godzinie 15.50 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Leśną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej doszło do przewrócenie muru wykonanego z bloczków betonowych na długości około 10 m. Mur zgniótł całkowicie pojazd Hyundai oraz częściowo Renault Scenic. Na obu pojazdach oprócz drobnych elementów betonów, ziemi, znajdowały się również elementy muru znacznych rozmiarów. 

 

Pierwotnie pomiędzy murem, a zaparkowanymi pojazdami znajdował się chodnik, który był  zasypany ziemią oraz płytami chodnikowymi z posesji powyżej. Nie można było wykluczyć obecności ludzi przysypanych zwaloną masą ziemną. W pojazdach natomiast przez okna nie było widać żadnych osób.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ręcznym usunięcie mas ziemnych i betonów z pojazdu Hyundai.  Następnie przy użyciu wyciągarki samochodu pożarniczego, lin stalowych i bloczków, zwalenie z auta cięższych elementów betonów. Po przybyciu na miejsce samochodu ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu przy użyciu dźwigu usunięto pozostałe elementy betonów z w/w pojazdu.

Jednocześnie dokonywano przy pomocy łopat i siły rąk odgruzowywanie i przekopywanie mas ziemnych w celu sprawdzenia czy ktoś nie został przysypany. Przybyła na miejsce zdarzenia pierwsza koparka usunęła pojazd Hyundai i uprzątnęła ratownikom pole pracy. Następnie koparka odgruzowała pojazd Renault.   Dzięki temu ratownicy mogli przekopać teren, po czym wykluczono obecność osób zsypanych. W związku z tym po trzech godzinach zakończono działania strażaków. Miejsce zdarzenia przekazano pracownikowi Urzędu Miasta w Krynicy-Zdroju, który nadzorował  prace sprzętu ciężkiego.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź