miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Muszyna: Napadł na nastolatkę i uderzył ją w twarz! Czy napastnik miał nóż?

0 339

4 maja ok. godz. 23:30 na ul. Ogrodowej w Muszynie doszło do napaści na 16-letnią dziewczynę. 28-latek z nieznanych przyczyn podbiegł do nastolatki i uderzył ją w twarz na oczach jej ojca, który twierdzi również, że napastnik trzymał w ręce nóż. Jak informuje Policja, mimo poszukiwań, nie odnaleziono żadnego niebezpiecznego narzędzia.

 

Czytaj również: Zatrzymano podejrzanego o użycie broni palnej w Muszynie!

 

Wysłani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego oraz 16-latkę. W trakcie rozmowy ustalili, że kilka minut wcześniej nieznany mężczyzna podbiegł do ich zaparkowanego samochodu i uderzył nastolatkę w twarz. W wyniku zdarzenia 16-latka nie doznała żadnych obrażeń ciała, jak również nie chciała korzystać z pomocy medycznej. Z uwagi na to policjanci poinformowali zgłaszającego, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej 16-latki, co stanowi czyn z art. 217 kodeksu karnego, które to przestępstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego. Zgłaszający poinformował, że będzie składał stosowne zawiadomienie – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak relacjonuje dalej rzeczniczka sądeckiej Policji, funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce rozpytali pokrzywdzoną, zgłaszającego i kilku świadków tego zdarzenia. – Prócz zgłaszającego, żadna z rozpytanych osób – w tym także pokrzywdzona 16-latka, nie widziała, by napastnik trzymał w ręku nóż, lub jakiś przedmiot go przypominający. Jednak z uwagi na słowa zgłaszającego policjanci dokładnie sprawdzili okoliczny teren ulicy Ogrodowej w poszukiwaniu takiego przedmiotu. Nic takiego jednak nie ujawniono – dodaje Grzebyk-Dulak.

W pobliżu miejsca zdarzenia policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Muszyny, który miał uderzyć nastolatkę. Mężczyznę sprawdzono pod kątem posiadania noża, lecz żadnego niebezpiecznego przedmiotu, w tym noża, przy nim nie ujawniono.

Z uwagi na widoczny stan upojenia alkoholowego, wskazanego mężczyznę oraz 32-letnią kobietę, która stanęła w jego obronie, przewieziono do sądeckiej izby wytrzeźwień. Wcześniej oboje zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem AlcoBlow. Odnosząc się do złożonego zawiadomienia, informuję, że Komisariat Policji w Muszynie prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające – wyjaśnia oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.