miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Muszyna: We wrześniu zdewastowali Ogrody Sensoryczne! Grozi im nawet 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

0 266

Muszyńscy policjanci ustalili i zatrzymali grupę młodych mężczyzn, którzy pod koniec września zdewastowali Ogrody Sensoryczne, dzięki czemu wandale odpowiedzą za swoje czyny. Pięciu sprawców usłyszało zarzut uszkodzenia mienia, a za popełnione przestępstwo grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ukradł rower! Teraz 19-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

 

– 20 września policjanci z Muszyny otrzymali informację, że ktoś zdewastował teren ogrodów, niszcząc kilka lamp oświetleniowych, fragment drewnianego ogrodzenia i kamerę monitoringu. Wandale mieli też wyrwać zawiasy mocujące kosz na śmieci oraz drzwi przenośnej toalety. Z ustaleń policjantów wynikało, że do uszkodzeń doprowadziła grupa kilku młodych osób. Bez powodu zniszczyli elementy jednej z głównych atrakcji turystycznych uzdrowiska, dlatego priorytetem funkcjonariuszy, jak i włodarzy miasta było ustalenie i ukaranie sprawców. Policjanci wykonali wiele czynności w tej sprawie: działali operacyjnie, ustalali i przesłuchiwali świadków, sprawdzali dostępne monitoringi, ściśle współpracując w tym zakresie z urzędnikami i mieszkańcami. Dzięki temu, już w kilka dni po zdarzeniu wytypowali pięciu sprawców tych zniszczeń, w wieku od 16. do 23. lat – powiedziała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Trzech sprawców policjanci zatrzymali 4 października, na terenie gmin Muszyna i Łabowa. Wówczas dwóch 17-latków oraz 23-latek usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. 8 października taki sam zarzut usłyszał ich 20-letni kolega. Piątym, najmłodszym ze sprawców, z uwagi na wiek (16 lat), zajmie się sąd rodzinny. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu, a za popełnione przestępstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź