miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu dachował samochód. Kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 310

W środę (6 czerwca) ok. godz. 18:06 na Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu doszło do dachowania samochodu marki Renault Scenic. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który w wyniku zdarzenia został poszkodowany i przetransportowany do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na ul. Ruchu Ludowego wywrócił się samochód ciężarowy [ZDJĘCIA]

 

– Samochodem osobowym podróżował sam kierujący, który na łuku drogi zjechał z jezdni, przejechał przez pas zieleni i ścieżkę dla rowerzystów po czym zatrzymał się na pobliskiej polanie. W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej, pojazd znajdował się na dachu oparty prawą stroną o konstrukcję przydrożnej reklamy. Wewnątrz przebywał kierujący, który ze względu na przyciśnięcie przez elementy konstrukcyjne samochodu nie był w stanie opuścić go o własnych siłach. Pojazd był wyposażony w instalację na gaz propan-butan. Ze względu na dociśnięcie bagażnika do konstrukcji reklamy, nie było możliwości dostania się do zbiornika z gazem. Równocześnie ze Strażą Pożarną na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego z samochodu oraz udzieleniu pomocy w przetransportowaniu go do karetki – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy postawili samochód na koła, a następnie zakręcili zawór na butli z gazem oraz rozłączyli instalację elektryczną w pojeździe. Uszkodzona reklama została naprawiona tak, aby nie stwarzała zagrożenia. Kierowca został przewieziony karetką do pobliskiego szpitala.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź