miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na Jeziorze Rożnowskim przewróciła się łódź żaglowa

0 1 179

W piątek (1 czerwca) ok. godz. 14:26 na Jeziorze Rożnowskim w miejscowości Bartkowa-Posadowa doszło do wywrócenia łodzi żaglowej typu „Omega”. Trzy osoby wypadły z niej i znalazły się w wodzie, natomiast dwie przebywały na kadłubie. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

 

Czytaj również: Łabowa: Naczepa z wodą mineralną zablokowała ruch [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na wodzie w odległości około stu metrów od linii brzegowej pływa wywrócona na prawą burtę łódź żaglowa typu „Omega”. Łódką żeglowało pięć osób. Dwie znajdowały się na kadłubie, a trzy w wodzie. Łódź została wynajęta w wypożyczalni sprzętu wodnego. Działania strażaków polegały na zwodowaniu pontonu z OSP Gródek n/Dunajcem, na plaży w Gródku n/D oraz dopłynięciu na miejsce. Dotarli tam również ratownicy sądeckiego WOPR oraz z ośrodka AWF. Przeprowadzono wspólnie ewakuację osób z jeziora na brzeg przy obiekcie Dom Wczasowy „Stalownik”. Żadna z nich nie uskarżała się na jakiekolwiek dolegliwości – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W akcji ratowniczej na Jeziorze Rożnowskim w Bartkowej-Posadowej wzięły udział zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem. Działania Straży Pożarnej trwały ponad godzinę, miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi wypożyczalni sprzętu wodnego. Łódź żaglowa została postawiona i odholowana do brzegu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź