miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na teren Polski spadł pocisk produkcji rosyjskiej

2 2 092

Na terenie wsi Przewodów w woj. lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli RP, w związku z tym zdarzeniem minister Zbigniew Rau wezwał ambasadora Rosji do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień – przekazał resort dyplomacji.

Czytaj również: Atak nożownika na kierowcę bp. Chrząszcza. Jest nim 30-letni sądeczanin?

Rzecznika MSZ Łukasz Jasina przekazał w komunikacie, że “w dniu 15 listopada 2022 r. zaobserwowano wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej”.

“O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień” – głosi komunikat rzecznika MSZ.

Zakończył się sztab kryzysowy, który trwał w starostwie hrubieszowskim w związku z eksplozją we wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Rodziny ofiar eksplozji zostały objęte opieką psychologiczną – powiedziała PAP starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, która po sztabie udała się do Przewodowa.

Do eksplozji doszło o godz. 15.40 w suszarni zbóż we wsi Przewodowo. W jej wyniku zginęło dwóch obywateli Polski. Według nieoficjalnych informacji PAP to mężczyźni w wieku 60 oraz 62 lat, którzy w tym czasie przebywali na terenie zakładu.

W Hrubieszowie we wtorek wieczorem starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk zwołała sztab kryzysowy. Wieczorem pojawił się na nim również wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Starosta przekazała PAP, że rodziny ofiar zostały objęte opieką psychologiczną.

Na miejscu w Przewodowie jest reporterka PAP. Dziennikarze nie mają dostępu w pobliże suszarni zbóż, w której doszło do wybuchu. Policja blokuje przejazd drogą pół kilometra od miejsca eksplozji. Wokół niego pracują wszystkie służby. Nikt nie jest przepuszczany dalej, samochody kierowane są na objazdy.

Źródło: PAP
fot. i film: nadesłane przez czytelnika

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. miastons pisze

    i co łyso wam siać panike ?? już ku#wa wojna i putin na przedmieściach sącza najlepiej.
    g#wno wiecie a piszecie siejecie zamęt idioci

  2. jadwiga pisze

    Masa Ruskich żołnierzy ( i bardzo dobrze) zginęła od amerykańskiej i europejskiej broni ( w tym rakiet). Jakoś nie słyszę by za każdym razem Rosja wzywała na “dywanik” do MSZ ambasadorów państw producentów tej broni.

Zostaw odpowiedź