miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na ul. Młyńskiej w Nowym Sączu zawalił się strop budynku wielorodzinnego! Kobieta w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 135

W niedzielę (15 lipca) ok. godz. 16:32 na ul. Młyńskiej w Nowym Sączu doszło do zawalenia się części stropu stanowiącego oddzielenie pomieszczeń piwnicznych od części mieszkalnej budynku. W wyniku zaistniałej sytuacji kobieta została przygnieciona wyposażeniem pokoju i łazienki. Poszkodowaną przetransportowano karetką do szpitala.

 

Czytaj również: Silny wiatr siał spustoszenie na sądeckim rynku! Jeden ze znaków uszkodził Mercedesa [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wielorodzinnym, murowanym, parterowym budynku mieszkalnym, w podpiwniczonym lokalu nastąpiło zawalenie się części stropu stanowiącego oddzielenie pomieszczeń piwnicznych od części mieszkalnej. Wyrwa obejmowała powierzchnię około 15m2 i powstała w pomieszczeniu łazienki oraz na połowie powierzchni przylegającego do niej jednego pokoju. W chwili powstania zdarzenia w mieszkaniu przebywały dwie dorosłe osoby. Jedna z osób opuściła budynek o własnych siłach nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Druga z osób przebywających w mieszkaniu spadła wraz ze stropem do pomieszczeń piwnicznych i została przygnieciona wyposażeniem pokoju i łazienki (meblami, wanną, stołem, zastawą, itp.). Z przygniecioną osobą był kontakt słowny. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, wyłączeniu energii elektrycznej w całym mieszkaniu oraz stopniowym przemieszczaniu i podnoszeniu przez ratowników mebli oraz innych przedmiotów leżących na kobiecie. Podczas działań z poszkodowaną cały czas utrzymywany był kontakt słowny przez znajdującego się przy niej ratownika medycznego. Wynoszono wyciągnięte z piwnicy przedmioty na zewnątrz budynku. Udzielono pomocy ratownikom medycznym w ułożeniu na desce oraz przetransportowaniu do karetki kobiety – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy z JRG nr 1 wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan-butan (11 kg). Piwnica została przeszukana, ale nie znaleziono innych osób. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Inspektora Nadzoru Budowlanego wydano zakaz przebywania kogokolwiek w budynku. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Działania Straży Pożarnej trwały w sumie godzinę. Przyczyna zawalenia się stropu nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź