miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Napadł z nożem na ekspedientkę! Łupem padło 10 tys. złotych?

0 5 149

Wczoraj w nocy w jednym ze sklepów w Nowym Sączu doszło do napadu. Przestępca z użyciem niebezpiecznego narzędzia groził ekspedientce, po czym uciekł. Trwają działania grupy dochodzeniowo-śledczej sądeckiej Policji. Łupem złodzieja prawdopodobnie padło 10 tys. złotych. Sprawca jest nieznany, wstępnie wiadomo, że wywodzi się z mniejszości narodowych. Za napad tego typu grozi kara bezwzględnego więzienia od 3 do 12 lat. Trwają poszukiwania sprawcy.

 

Czytaj również: Firma z Nowego Sącza współpracuje z Google! Wspólnie tworzą technologię przyszłości

 

Dzisiaj w nocy ukradli 10 tys. złotych z Żabki na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu. Prawdopodobnie był to cygan. Napad miał miejsce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, prawdopodobnie noża kuchennego – informuje nas zaniepokojony czytelnik.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Anetę Izworską z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – W odpowiedzi na zapytanie informuję, że 30 sierpnia 2020 roku przed godziną 21 w jednym ze sklepów na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 
Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia został skierowany patrol, a następnie grupa dochodzeniowo-śledcza sądeckiej Policji. Na chwilę obecną funkcjonariusze realizują szereg czynności procesowych i operacyjnych w tej sprawie. 
Zebrane materiały, obrazujące dokonane ustalenia, funkcjonariusze przekazali dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa z art. 280 § 2 Kodeksu karnego.

 

***

Wyciąg z art. 280 Kodeksu karnego:
Art. 280. Rozbój
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Rafał Kmak
fot. wm.pl (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź