miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Naściszowa: Dwoje dzieci i dwoje dorosłych w szpitalu po zderzeniu osobówek! [ZDJĘCIA]

0 1 003

W sobotę (6 kwietnia) ok. godz. 18:30 w miejscowości Naściszowa w gminie Chełmiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci zostało poszkodowane i przewiezione do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Łącko: Pięcioro dzieci i dwoje dorosłych w szpitalu po zderzeniu busa z samochodem! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na łuku drogi doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, tj. VW Golfa i Audi. VW Golf znajdował na środku jezdni na pasie drogi, a Audi A4 poza drogą w obniżeniu terenu. Po wypadnięciu z drogi pojazd marki Audi uderzył wtórnie czołowo w rosnące drzewo. Samochodami podróżowało łącznie sześć osób, w tym dwójka dzieci. Osoby znajdowały się poza pojazdami pod opieką innych uczestników ruchu. Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym dwoje dzieci. Z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnej. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez zamkniecie drogi w obu kierunkach i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Cztery osoby, w tym dwójka dzieci zostało zabrane do szpitala. Rozłączono akumulatory w rozbitych pojazdach. Dokonano dyspersji i sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych i ropopochodnych. Kierowano ruchem drogowym, który był wahadłowy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, pojazdy zostały zabrane przez Pomoc Drogową – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Naściszowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź