miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nastolatkowie wpadli na gorącym uczynku! Kradli elektronikę, o ich losie zdecyduje Sąd rodzinny

0 451

Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie nieletnich w wieku 13 i 14 lat, którzy dwukrotnie dokonali kradzieży sklepowej. Łupem chłopców padł sprzęt elektroniczny o wartości około 650 złotych. Podczas ostatniej kradzieży zostali przyłapani przez pracowników sklepu, którzy o zdarzeniu natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.

 

Czytaj również: Trójka pijanych z niemowlęciem w Oplu! Spowodowali wypadek

 

Do kradzieży doszło 14 czerwca br. w godzinach popołudniowych w jednym z marketów na terenie Nowego Sącza. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pracownikiem placówki handlowej funkcjonariusze ustalili, że chłopcy zostali przyłapani na kradzieży sprzętu elektronicznego tj. trzech par słuchawek, powerbanka oraz opaski monitorującej aktywność. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że tydzień wcześniej obaj nieletni w tym samym markecie zabrali z półki smartband, a także grę komputerową i wyszli ze sklepu nie płacąc. Chłopcy przyznali się do obu kradzieży, a mienie o łącznej wartości około 650 złotych, które padło ich łupem zostało odzyskane. 

Teraz młodzi mieszkańcy Sądecczyzny odpowiedzą za kradzieże. Sprawą, z uwagi na ich wiek, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który za popełniony czyn karalny wobec nieletnich może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź