miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawojowa: Samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w korycie rzeki! [ZDJĘCIA]

0 761

W poniedziałek (24 września) ok. godz. 21:06 na ul. Zamkowej w Nawojowej samochód osobowy wypadł z drogi i wylądował w korycie rzeki. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego uszkodzeniu uległ przód pojazdu oraz barierki. Nikt nie został poszkodowany.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 28-latek rozbił szybę w ratuszu! Grozi mu nawet 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki VW Passat znajdował się w korycie rzeki przodem wbity w ziemię, a tył pojazdu znajdował się na betonowym umocnieniu koryta rzeki. Osoba kierująca pojazdem znajdowała się poza nim i przebywała w radiowozie Policji. Nie uskarżała się na żadne dolegliwości. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód pojazdu, jak również barierki zabezpieczające koryto rzeki na długości kilkunastu metrów. Przybyła na miejsce zdarzenia osoba z rodziny kierującego poinformowała, że na miejsce jedzie już pomoc drogowa – autolaweta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Odłączono klemy w pojeździe oraz sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Zabezpieczono teren do czasu dotarcia na miejsce autolawety. Po dotarciu na miejsce pomocy drogowej wstrzymano ruch w obydwu kierunkach. Pracownik pomocy drogowej po zapięciu pasami za dach pojazdu przystąpił do jego wydobycia z koryta rzeki i posadził go na płytę autolawety. Po tej czynności przystąpiono do usunięcia pozostałości pokolizyjnych z rzeki jak i drogi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łabowa. Czynności strażaków trwały półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź