miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawojowa: Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar kotłowni budynku mieszkalnego! [ZDJĘCIA]

0 154

W sobotę (7 lipca) ok. godz. 20:13 w miejscowości Nawojowa doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. Działania gaśnicze na miejscu zdarzenia trwały prawie trzy godziny, a bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została do tej pory ustalona.

 

Czytaj również: Biała Niżna: Samochód osobowy spłonął doszczętnie! Nikt na szczęście nie ucierpiał [ZDJĘCIA]

 

– Przed przybyciem Straży Pożarnej właścicielka budynku wyłączyła prąd i wyszła na zewnątrz. Czynności gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca, wybiciu szyb w oknie kotłowni i podaniu prądu rozproszonego wody w celu stłumienia ognia. Następnie wyważono drzwi do kotłowni i strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do środka i dogasili pożar trocin. Następnie zostały one przekopane i przelane prądem wody. Piwnicę oraz kotłownię przewietrzono przy pomocy wentylatora. Pomieszczenia mieszkalne przewietrzono i sprawdzono poziom tlenku węgla przy pomocy urządzenia pomiarowego. Równocześnie skontrolowano kotłownię przy pomocy kamery termowizyjnej. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości i ukrytych źródeł ognia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania gaśnicze trwały prawie trzy godziny, a przeprowadzali je strażacy z zastępów: JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice. Przyczyny pożaru nie udało się niestety ustalić.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź