miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie udostępniaj BLIKA! Nigdy! Kolejna oszukana osoba zgłosiła się na policję

0 960

O tym, że przestępcy działający w sieci nie próżnują, przekonał się ostatnio mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna został oszukany, kiedy chciał kupić przez Internet radio budowlane. Umówioną kwotę przekazał płatnością BLIK dwukrotnie, ponieważ rzekomo pierwsza transakcja została zablokowana i pieniądze nie dotarły do sprzedającej. Niestety nie otrzymał ani sprzętu, ani zwrotu środków.

Czytaj również: Zaginęła 40-letnia Marika Abram ze Zbyszyc [Udostępnij]

Kilka dni temu do sądeckich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który został oszukany, gdy na jednej z internetowych platform sprzedażowych chciał kupić radio budowlane. Mężczyzna przekazał mundurowym, że w zamian za zamówiony towar miał podać sprzedającej kod BLIK i zatwierdzić transakcję. Kiedy postąpił zgodnie z ustaleniami, sprzedająca ponownie poprosiła go o kod, ponieważ, jak tłumaczyła, pojawił się problem i środki zostały zablokowane. W związku z tym ponownie przekazał pieniądze – łącznie ponad 700 złotych. Niestety rzekoma sprzedająca zerwała z nim kontakt, nie wysyłając sprzętu ani nie zwracając pieniędzy.

Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego oszustwa i apelują do osób korzystających z płatności BLIK o zachowanie szczególnej czujności oraz rozwagi. Przypominamy, że transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego najlepiej nie udostępniać wygenerowanych kodów, osobom których nie znamy.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź