miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje 30-letnia motocyklistka. To pierwsza „wakacyjna” ofiara w Subregionie

4 4 304

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na wczoraj w miejscowości Kamienica w powiecie limanowskim. W zdarzeniu brał udział pojazd osobowy marki Mercedes i motocykl. Niestety pomimo reanimacji w wypadku zginęła 30-letnia motocyklistka. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj również: To było jednak podpalenie! Zatrzymano 22-latka. Spłonął kościół św. Heleny w Nowym Sączu

W niedzielę (22.06.br.), w Kamienicy w powiecie limanowskim na drodze wojewódzkiej nr 968 doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła motocyklistka. Wstępnie policjanci ustalili, że kierująca motocyklem marki Yamaha, w miejscu dozwolonym wykonywała manewr wyprzedzania, podczas którego kierujący pojazdem marki Mercedes, poruszając się w tym samym kierunku nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez motocyklistkę, i również rozpoczął manewr wyprzedzania innego uczestnika ruchu. Kierująca motocyklem w celu uniknięcia zderzenia gwałtownie skręciła w lewo i uderzyła w krawężnik, co doprowadziło do utrarty panowania nad pojazdem, a w rezultacie do jego wywrócenia. 30-letnia kierująca spadła z motocykla i uderzyła w bariery energochłonne. Niestety pomimo reanimacji kobieta zmarła.

55-letni kierujący mercedesem był trzeźwy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych pracowali policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo śledcza z technikiem kryminalistyki. Trwa policyjne postępowanie, które ustali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Jazda na motocyklu to prawdziwa pasja. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Debile pisze

  125ccm to nie motor !!!

 2. 🤦 pisze

  Od kiedy 125 ma 4 cylindry?

 3. Anonim pisze

  Yamaha Fazer

 4. Debilu pisze

  A no fakt nie zauważyłem że to v8 boxer.

Zostaw odpowiedź