miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje traktorzysta. To kolejna ofiara w ostatnich dniach

0 3 213

Nie żyje 63-letni kierowca ciągnika rolniczego. Do wypadku doszło wczoraj (15 czerwca) około godz. 15:20. Zdarzenie miało miejsce w Skrudzinie (gm. Stary Sącz) w polu na granicy Moszczenicy i Skrudziny. Kierowca maszyny rolniczej został przygnieciony, niestety, mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Przyczyny oraz okoliczności tragedii bada sądecka policja pod nadzorem prokuratora.

Czytaj również: Płonął kościół z 1686 r. w Nowym Sączu. Wewnątrz wiele artefaktów z XVII wieku [Nagranie, zdjęcia]

Według ustaleń policji do wypadku doszło na skarpie. Strome zbocze spowodowało, że traktor przewrócił się, przygniatając mężczyznę. Do zdarzenia wezwano śmigłowiec LPR, jednak w trakcie prowadzonej interwencji helikopter odwołano. Interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego w karetce. W działaniach udział brali: policja, prokurator, OSP, PSP Nowy Sącz oraz pogotowie ratunkowe.

To kolejne tego typu tragiczne zdarzenie w ostatnich dniach. Przypomnijmy, 13 czerwca 2024 r. o godz. 12:45 druhowie OSP Zagorzyn oraz Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zostali wezwani do działań w miejscowości Zagorzyn (gm. Łącko). Powodem był wypadek z udziałem ciągnika rolniczego, który przygniótł kierowcę. Niestety pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej, wezwania śmigłowca LPR życia mężczyzny nie udało się uratować. Mężczyzna miał ok. 55 lat. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj – KLIK.

Fot.: ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź