miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje zaginiona 68-letnia Sądeczanka! Ciało wyłowiono z Dunajca

5 15 800

Tragiczny finał miały poszukiwania 68-letniej nowosądeczanki, która 18 października (niedziela) zaginęła. Dzisiaj (27 października) jej ciało wyłowiono z Dunajca. Zwłoki znaleziono na wysokości miejscowości Wielopole (gm. Chełmiec). 

 

Czytaj również: #TarczaBranżowa dla przedsiębiorców! Koronawirus szaleje, nowy rekord infekcji na Sądecczyźnie (63 Nowy Sącz, 83 powiat) [Raport 27.10.2020]

 

Ciało znalazły dwie kobiety, które pływały na pontonie. Wczoraj brały one udział w poszukiwaniach zorganizowanych przez rodzinę zaginionej 68-latki z Nowego Sącza, a dzisiaj postanowiły przeszukać Dunajec korzystając z pontonu.

Poszukiwania zaginionej 68-latki były prowadzone przez policję i najbliższą rodzinę od tygodnia. Przez kilka dni w terenie szukali jej strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek, a także ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Z kolei ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z drużyny AWF przeszukiwali rzekę Dunajec od mostu w Zabełczu do jej ujścia do Jeziora Rożnowskiego. 

Kobieta wyszła ze swojego domu przy ulicy Tetmajera w Nowym Sączu w niedzielę (18 października). Ostatni raz widziana była przy ulicy Żeglarskiej (osiedle Wólki, rejon torów kolejowych).

Wszystkim zaangażowanym w akcję poszukiwawczą serdecznie dziękujemy… W tym bolesnym dniu, składamy najszczersze kondolencje całej rodzinie oraz najbliższym.

Rafał Kmak
fot. archiwum rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Anonim pisze

  Wyrazy współczucia dla rodziny, miałam nadzieję że Pani odnajdzie się cała i zdrowa..

  Ps. To już kolejny portal który umieszcza informacje że ciało zostało znalezione w Wielopolu, informacja jest błędna, ciało zostało wyłowione w Zabelczu to jest Nowy Sącz na wysokości ulicy Sosnowej przy boisku w Zabełczu.
  Nie jest to w obliczu takiej tragedii najistotniejsze jednak rzuca się w oczy ta błędna informacja.

 2. Dziwna sprawa pisze

  Czyli samobójstwo? Nikt o tym nie pisze A kazdy wie że do Dunajca się nie wchodzi tym bardziej mamy jesień, musiało być coś nie tak w tej rodzinie..

 3. Klamstwo pisze

  Dziwna sprawa. Pachnie samobójstwem nikt w takim wieku nie plata się przy Dunajcu albo rodzina cos nie tak..

 4. GOŚĆ pisze

  Jak to każdy Polak ma w zwyczaju od razu krytyka, iż w rodzinie coś musiało być nie tak, bo nikt nad Dunajec o tej porze roku bez celu nie chodzi. ŻENADA. Nie ma komentarza rodziny, ale komentarz ” przychylnych ” ludzi jest. A może najzwyczajniej w świecie była chora, miała np.depresję której nawet sąsiad nie mógł zauważyć. Złóżcie lepiej kondolencje Rodzinie i nie oceniajcie nikogo, bo nie macie takiego prawa. ….Kondolencje dla Rodziny

 5. Magda z Wólek pisze

  Popełniła samobójstwo rzucając Się w nurt Dunajca , utopiła Się.

Zostaw odpowiedź