miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nielegalne papierosy i tytoń w rękach policjantów

0 577

Kilka tysięcy sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt kilogramów suszu tytoniowego oraz krajki tytoniowej trafiło w ręce policjantów podczas zatrzymania 57-letniego mężczyzny. Podejrzany usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu kara grzywny.

 

Czytaj również: W Nowym Sączu Chińczyk chciał handlować mięsem przez internet

 

– Końcem kwietnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny podejrzewanego o nielegalne posiadanie tytoniu i papierosów. W jego mieszkaniu w gminie Podegrodzie policjanci współpracujący z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie z siedzibą w Nowym Sączu oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczania Działań KOSG w Nowym Sączu, ujawnili blisko 30 kg suszu tytoniowego, prawie 9 kg krajanki tytoniowej oraz 3 800 sztuk papierosów – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Ja wyjaśnia Policja, Sądeczanin swoim nielegalnym działaniem sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające niemal 27 tysięcy złotych. – W efekcie usłyszał od policjantów zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych tj. przestępstwo z art. 65 kodeksu karnego skarbowego (uszczuplenie małej wartości), za co grozi mu kara grzywny. 57-latek przyznał się do winy i zadeklarował dobrowolne poddanie się odpowiedzialności – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Art. 65 kodeksu karnego skarbowego:
§ 1. Kto nabywa, przechowuje lub przewozi wyroby akcyzowe lub opakowania z tymi wyrobami stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63-64, lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, jeśli rodzaj, ilość lub wartość. Wskazują na ich przeznaczenie do działalności gospodarczej, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
§ 3. Jeżeli kwota podatku narażonego na uszczuplenie jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KMP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź