Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi zlikwidowany przez Policję

0 762

Przez półtora roku 58-letni mieszkaniec Grybowa zajmował się obrotem wyrobami tytoniowymi bez stosownego zezwolenia. Policjanci ukrócili jego działalność w ostatnich dniach, a za podjęte działania grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Kolejne zatrzymanie w sprawie obrotu narkotykami

 

– Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu, realizując czynności operacyjne, ustalili, że 58-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu, krajankę, 38 paczek papierosów przeznaczonych częściowo do sprzedaży – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wśród zabezpieczonych przez Policję dowodów znalazły się także: przyrządy służące do produkcji wyrobów tytoniowych, 200 pustych opakowań po papierosach, 2,5 tys. bletek do tytoniu.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, przez blisko półtora roku. – W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

 

 

Opr. MK
Źródło: KMP NS
Fot.: policja.gov.pl, KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.