miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nielegalny pobyt w Polsce, brak dokumentów. 17 i 18-letni Afgańczycy zatrzymani w Muszynie!

2 799

W sobotę późnym popołudniem funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie ujawnili 2 cudzoziemców bez dokumentów potwierdzających tożsamość, czy obywatelstwo. Zgłoszenie otrzymali z Komendy Powiatowej Policji w Krynicy-Zdroju. – 2 obcokrajowców porusza się pieszo w Muszynie, brak dokumentów, nieznane obywatelstwo

 

Czytaj również: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma kolejną karetkę!

 

Funkcjonariusze SG udali się na miejsce, celem przeprowadzenia kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Ustalono, że dwaj młodzi mężczyźni przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski pieszo w rejonie miejscowości Leluchów – Cirć. Na teren Słowacji dostali się w naczepie samochodu ciężarowego, wiozącego stal z Serbii.

 

 

Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających ich obywatelstwo i tożsamość. Zostali zatrzymani w związku z tym, że przebywali na terytorium RP bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu, uprawniającego ich do wjazdu i pobytu w Polsce oraz przekroczyli granicę RP wbrew przepisom prawa. Ustalono, że mężczyźni mają 17 i 18 lat. Oświadczyli, że są obywatelami Afganistanu.

W związku z nielegalnym pobytem, Komendant Placówki SG w Tarnowie wszczął postępowania administracyjne o zobowiązanie cudzoziemców do powrotu, a Sąd Rejonowy w Nowym Sączu wydał postanowienie o umieszczeniu ich w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku i Kętrzynie.

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Robert Młynarczyk pisze

    Idę o zakład, że wraz z protokołem zatrzymania funkcjonariusze SG podsunęli Afgańczykom do podpisu obywatelski projekt ustawy „Stop LGBT”.

    1. proboszcz Parafii Straży Granicznej w Nowym Sączu pisze

      Przepraszam za zaistniałą sytuację, którą wywołała moja osobista decyzja o zbieraniu podpisów poparcia w kaplicy Straży Granicznej w Nowym Sączu, pod listą jednego ze stowarzyszeń. Zobowiązuję się nie angażować w żadne inicjatywy, które nie mają wyraźniej aprobaty Biskupa Polowego.

Zostaw odpowiedź