miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Niewybuch pod Mostem Heleńskim? Policja na miejscu [ZDJĘCIA]

0 1 340

W czwartek (12 kwietnia) ok. godz. 13:10 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że pod mostem na rzece Dunajec ujawniono niewybuch. Na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji.

 

Czytaj również: Stary Sącz: Brutalne pobicie obok kościoła! Sprawcy mieli kastet

 

Policjanci z Nowego Sącza będą zabezpieczać znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Krakowa, który został powiadomiony o zaistniałej sytuacji.

Na niewybuch przypadkowo natrafił pracownik koparki, który wykonywał dojazd do jednego z filarów na rzece Dunajec, pod Mostem Heleńskim w Nowym Sączu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zespół saperów z Krakowa przybędzie na miejsce dopiero w piątek (13 kwietnia), a pocisk artyleryjski cały czas zabezpieczają policjanci oraz strażnicy miejscy z Nowego Sącza.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu informuje, że w przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

MK, Agnieszka Michalik
Fot.: MK, Agnieszka Michalik, KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź