miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Niewybuch w potoku? Miejsce zabezpieczyli saperzy

0 460

Dzisiaj (12.06.2020) po godzinie 8 w miejscowości Składziste w gminie Łabowa jeden z mieszkańców znalazł w potoku pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Po informacji od zaniepokojonego na miejscu jako pierwszy pojawił się policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali funkcjonariusze Posterunku Policji w Nawojowej.

 

Czytaj również: Przemycił papierosy i tytoń wart 160 tys. złotych! Posiedzi 3 lata za kratami?

 

Kiedy na wskazane miejsce przyjechała załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa niewypał został sprawdzony, zabezpieczony w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrany do detonacji. Policja przypomina Uwaga na niewybuchy, mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

 

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot. KMP w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź