miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nocna akcja w Nowym Sączu. Strażacy dwoją się i troją, by przywrócić normalność [Zdjęcia]

1 12 406

Dzisiejsza nawałnica w Nowym Sączu spowodowała znaczne zniszczenia w infrastrukturze komunalnej Nowego Sącza. Rwący potok płynący ul. Witosa i Barską niszczył drogi, chodniki. Zalewał okoliczne posesje. Akcja straży pożarnej trwa cały czas. Druhowie dwoją się i troją, aby przywrócić przepustowość, usunąć wszelkie naleciałości. Publikujemy nocne zdjęcia z drona Dariusza Ptaka, które w niewielkim stopniu ukazują skalę zniszczeń.

 

Czytaj również: Ulice jak rwący potok! Gwałtowna nawałnica przetoczyła się nad Sądecczyzną

 

 

Uwaga! Zamknięta droga Naściszowa – Librantowa 
Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że na około trzy godziny została zamknięta droga nr 1567 K relacji Nowy Sącz – Wilczyska na odcinku Naściszowa – Librantowa w wyniku naniesionego żwiru, mułu i błota. Ponadto podmyty został korpus drogi. Brak przejezdności drogi powiatowej wynika również z faktu, że została zamknięta ulica Barska w Nowym Sączu (wystąpienie z koryta potoku Naściszówka), która łączy się z wyżej wymienioną drogą powiatową. Wyznaczono objazd do Nowego Sącza przez Ubiad.

W gminie Chełmiec i Łososinie Dolnej liczą straty
Kolejne samorządy informują o szkodach poczynionych przez dzisiejsze gwałtowne ulewne deszcze. Gmina Chełmiec: uszkodzone zostały trzy mosty na Naściszówce w miejscowości Naściszowa, prowadzące do budynków mieszkalnych. Dwa z nich są nieprzejezdne – jeden został całkowicie podmyty, drugi zapadł się i grozi całkowitym zawaleniem. Trzeci most został zabezpieczony i jest przejezdny. Gmina Łososina Dolna: ponownie wezbrały potoki. Prawdopodobnie zwiększyły się szkody w infrastrukturze technicznej i komunalnej. Jak informują pracownicy Urzędu Gminy, z powodu trwających opadów i dużego zamglenia, obecnie nie są w stanie dokładnie stwierdzić rodzaju szkód. Na miejscu cały czas pracują strażacy z OSP i PSP.

 

 

Jak informują pracownicy Urzędu Gminy Łącko, gwałtowne i nawalne opady deszczu spowodowały uszkodzenia w infrastrukturze drogowe w miejscowościach: Zarzecze, Obidza, Brzyna, Łącko, Czerniec, Zabrzeż, Maszkowice i Zagorzyn. Nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 969 w miejscowości Czerniec – na drogę wylał potok – ruch odbywa się wahadłowo. Na pograniczu Łącka i Czerńca powstało osuwisko. Do Urzędu Gminy Łącko cały czas spływają informacje od mieszkańców o podtopieniach budynków. W terenie pracują strażacy.

fot. Dariusz Ptak (nocne zdjęcia), Radosław Lazar

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastoNS pisze

    Wszystkim zalanym przez opady deszczu przypominam ze Państwowe Gospodarstwo Wodne Wód Polskich zarządzane przez pIS kupiło w tym roku blisko 250 limuzyn za 25 mln złotych. Pozdrawiam wyborców !!!

Zostaw odpowiedź