miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa Wieś: Dachowanie osobówki na DK75 – szczegóły akcji ratunkowej [ZDJĘCIA]

0 786

Jak już informowaliśmy, wczoraj (20 marca) doszło do dachowania samochodu osobowego w miejscowości Nowa Wieś na DK 75. Z pierwszych doniesień wynikało, że jedna osoba jest poszkodowana i zakleszczona w pojeździe. Na miejscu okazało się jednak, że kierowca i pasażer zdołali wyjść z samochodu o własnych siłach.

 

Czytaj również: Leżał w śniegu. Gdy go znaleziono na ratunek było za późno

 

20 marca około godziny 11.58 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Nowej Wsi. – Ustalono, że na drodze krajowej nr 75 pojazd KIA Picanto, którym podróżowały dwie osoby, znajdował się na boku w przydrożnym rowie. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu straży. Pierwsi na miejscu obecni byli funkcjonariusze wydziału kontrolno-rozpoznawczego KM PSP, którzy jechali na kontrolę. Funkcjonariusze ci dokonali wstępnego zabezpieczenia miejsca zdarzenia, oceny stanu osób biorących udział w zdarzeniu udzielając im kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnie do zaistniałej sytuacji – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Uszkodzony pojazd nie blokował jezdni, nie nastąpił też wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przekazaniu poszkodowanej osoby przybyłej na miejsce załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w pojeździe. Wahadłowo kierowano ruchem. Przemieszczono uszkodzony pojazd na pobocze przy użyciu wyciągarki samochodu pożarniczego – dodaje rzecznik. Poszkodowana osoba trafiła do szpitala.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: Nowa Wieś: Dachowanie osobówki! Ranna osoba zakleszczona we wraku

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź