miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 16-latek został poparzony w wyniku pożaru w mieszkaniu! Smażył frytki [ZDJĘCIA]

0 888

W poniedziałek (27 sierpnia) ok. godz. 17:38 w mieszkaniu, znajdującym się w bloku na ul. Korzeniowskiego w Nowym Sączu doszło do pożaru. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 16-letni lokator, który podjął skuteczną próbę ugaszenia ognia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ukradli konsolę do gier! Zarejestrowała ich kamera monitoringu

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w bloku w mieszkaniu na trzecim piętrze doszło do pożaru. Ustalono, że podczas smażenia frytek nastąpiło zapalenie się oleju w garnku, w wyniku czego doszło do zapalenia się szafek oraz okapu kuchennego. Obecny na miejscu 16-letni lokator podjął skuteczną próbę ugaszenia pożaru, jednak doznał w wyniku tych działań poparzenia. Poszkodowanemu udzieliła pomocy matka wraz z sąsiadami. W chwili przybycia na miejsce Straży Pożarnej, załoga karetki Pogotowia Ratunkowego udzielała pomocy poszkodowanemu. W mieszkaniu wyczuwalny był zapach spalenizny i było ono częściowo wietrzone. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, sprawdzeniu mieszkania przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernikiem wielogazowym. Otwarto dodatkowe okno w celu szybszego przewietrzenia mieszkania. Sprawdzono mieszkania na całej klatce schodowej. Usunięto uszkodzone szafki kuchenne oraz okap. Poszkodowany został zabrany do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zapalenie się oleju podczas smażenia potrawy.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź