miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 18-latek ukradł perfumy z drogerii i zaatakował ekspedientkę!

0 1 014

Młody mężczyzna aż trzy razy odwiedził jedną z drogerii na terenie miasta Nowego Sącza. Ukradł on perfumy o łącznej wartości 1200 złotych, a ponadto użył przemocy fizycznej wobec pracownicy sklepu. Za popełnione czyny grozi mu nawet do dziesięciu lat więzienia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Chcieli zapalić „jointa” nad Dunajcem, pójdą siedzieć?

 

– W ubiegłą środę (27 czerwca) ok. godz. 21:00 dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii na terenie jednej z galerii w Nowym Sączu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kilkanaście minut wcześniej jakiś młody mężczyzna zabrał z półki perfumy i próbował wyjść z drogerii nie płacąc za towar. Został jednak zauważony przez pracownicę sklepu, która usiłowała powstrzymać go przed ucieczką. Złodziej starając się utrzymać w posiadaniu skradzione mienie użył wobec kobiety przemocy i szarpał się z nią aż za linię bramek, po czym oddalił się w nieznanym kierunku – poinformowała Justyna Basiaga, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zapis monitoringu i relacja świadków zdarzenia pomogły funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalić tożsamość podejrzanego. Godzinę po zdarzeniu 18-letni Sądeczanin został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Mężczyzna aż trzykrotnie okradł drogerię, a łączna wartość skradzionych perfum to 1200 złotych. Usłyszał on zarzut kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej, a za popełnione czyny grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź