miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 21-letni mężczyzna okradł kobiety w lokalu! Grozi mu nawet 5 lat więzienia

0 476

W jednym z sądeckich lokali 21-letni mężczyzna okradł dwie kobiety. Wyciągnął z ich torebek dwa telefony, portfele, złotą bransoletkę i dokumenty. Zarejestrowały go kamery monitoringu i został szybko zatrzymany. Grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 29-latek ukradł wózek do transportu palet! Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności

 

– W nocy z 29 na 30 listopada dwie kobiety spotkały się w jednym z sądeckich lokali. Torebki położyły przy stoliku, a same zajęły się rozmową, a następnie zabawą. Ich brak uwagi i chwilową nieobecność wykorzystał 21-letni mężczyzna, który wyciągnął z ich torebek dwa telefony, portfele, złotą bransoletkę i dokumenty, narażając kobiety na łączne straty ponad 3,5 tysiąca złotych. Po kradzieży złodziej wyszedł z lokalu schować łupy, a za niedługo do niego wrócił. Nie spodziewał się jednak, że w czasie jego nieobecności, zostanie zdemaskowany dzięki nagraniu monitoringu, a poprzez to szybko zatrzymany przez policjantów. W efekcie trafił do sądeckiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty kradzieży, za które to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci przypominają, że to złodziej obserwuje nas, a nie my jego, i w razie naszej chwilowej nieuwagi czy braku nadzoru nad swoimi rzeczami, skrupulatnie to wykorzysta. Musimy również pamiętać, że przebywając w lokalu to my odpowiadamy za swoją własność i powinniśmy ją dobrze pilnować, by nie paść ofiarą złodzieja. Jeżeli w lokalu jest szatnia, swoje rzeczy należy tam przekazać, a jeżeli jej nie ma, mieć je cały czas na oku. Podczas płacenia za zamówienie nie powinniśmy się też obnosić z zawartością swojego portfela, pamiętając, że w tym czasie złodziej może obserwować ile wydajemy i gdzie chowamy pieniądze i na tej podstawie typować nas jako kolejną ofiarę. Należy zachować ostrożność!

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KPP Rawa Mazowiecka (zdjęcia ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź