miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 24-latek wskoczył przez okno do mieszkania i ukradł biżuterię! [ZDJĘCIA]

0 882

Policjant z 15-letnim stażem zawodowym, w czasie wolnym zatrzymał włamywacza, który próbował wynieść z mieszkania przy ul. I Brygady w Nowym Sączu plecak pełen biżuterii o łącznej wartości ok. 5 tysięcy złotych. 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: 48-latek ukradł portfel! Namierzyli go dzielnicowi

 

– W ubiegłą środę po godz. 11:00 funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy będąc po służbie zauważył, że w pobliżu jednego z mieszkań w bloku przy ul. I Brygady kręci się młody mężczyzna. Jego podejrzane zachowanie wzbudziło czujność policjanta z 15-letnim doświadczeniem. Intuicja nie zawiodła go i tym razem, ponieważ 24-latek podważył okno i wskoczył przez nie do mieszkania. Starszy asp. Marcin Wójtowicz zachował zimną krew i natychmiast zaalarmował o sytuacji oficera dyżurnego, który błyskawicznie skierował patrol Policji we wskazane miejsce. Kiedy włamywacz wyskoczył z balkonu, wpadł wprost na funkcjonariuszy. Podczas próby ucieczki złodziej odrzucił plecak, w którym znajdowały się skradzione z mieszkania przedmioty, w tym głównie biżuteria o łącznej wartości ok. 5 tysięcy złotych. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci pracując nad tą sprawą zebrali jeszcze inny materiał dowodowy, który pozwolił im zarzucić temu mężczyźnie kolejne dwa włamania do mieszkań, których dopuścił się w okresie od 3 do 31 października. Sądeczanin przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Z uwagi na fakt, że dokonywał on włamań w warunkach recydywy, prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Odzyskane przez policjantów skradzione przedmioty powrócą do prawowitej właścicielki.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź