miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 28-latek rozbił szybę w ratuszu! Grozi mu nawet 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

0 645

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który rozbił szybę w drzwiach ratusza w Nowym Sączu. St. sierż. Agnieszka Gozdecka i mł. asp. Maciej Ogórek mają doskonałe rozeznanie na terenie swoich dzielnic w centrum miasta i dzięki temu udało się im rozpoznać, a następnie zatrzymać sprawcę, który kamieniem rozbił szybę w drzwiach wejściowych.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Policyjne działania w ratuszu! Co się wydarzyło w nocy? [ZDJĘCIA]

 

– Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 września. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz nagrania, jak również skupili się na dotarciu do ewentualnych świadków tego zdarzenia. Takie rozpoznanie prócz policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Wydziału Prewencji, prowadzili również dzielnicowi, w tym st. sierż. Agnieszka Gozdecka i mł. asp. Maciej Ogórek – dzielnicowi Starego Miasta. Policjanci rozpytali na okoliczność zdarzenia bardzo wiele osób. Wraz z pracownikiem punktu monitoringu Straży Miejskiej, przeglądnęli nagrania, również te, które rejestrowały sytuację na Rynku znacznie wcześniej przed zdarzeniem, jak i po nim. Te wszystkie działania pozwoliły im wytypować mężczyznę, który mógł odpowiadać za ten czyn, a którego rozpoznali dzielnicowi. Gdy przyjechali go zatrzymać, mężczyzna przedstawił alibi, jednak zebrane przez funkcjonariuszy informacje nie pozostawiały złudzeń, kto jest sprawcą. Jeszcze tego samego dnia w którym doszło do zdarzenia, 28-letni Sądeczanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, którego dopuścił się z pobudek chuligańskich – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyzna stanie przed sądem, a za popełnienie przestępstwa uszkodzenia mienia grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: Agnieszka Michalik, KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź