miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 3-letnie dziecko zatrzaśnięte w samochodzie na 30-stopniowym upale! Służby w akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 4 043

W piątek (10 sierpnia) ok. godz. 11:18 na ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Kobieta podróżująca samochodem z 3-letnim dzieckiem, podczas postoju na parkingu zatrzasnęła kluczyki w pojeździe. Niestety dziecko również pozostało w samochodzie, który stał w pełnym słońcu. Jego matka niezwłocznie poprosiła służby ratunkowe o pomoc.

 

Czytaj również: Ogromna tragedia na Sądecczyźnie! Nie żyje młode małżeństwo i ich 6-letni syn! 19-latek walczy o życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia udało się ustalić, że matka dziecka zatrzasnęła kluczyki w samochodzie. 3-letnie dziecko przebywało w nagrzanym pojeździe ok. pięciu minut, w dużym upale panującym na zewnątrz. Początkowo policjanci próbowali otworzyć drzwi, ale niestety bezskutecznie, wtedy do akcji wkroczyli strażacy, którzy wybili prawą przednią szybę. Udało się bezpiecznie wydostać dziecko, które zostało przebadane przez ratowników medycznych. Nie wymagało ono hospitalizacji – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania na miejscu zdarzenia prowadził zastęp z JRG nr w Nowym Sączu, a po ich zakończeniu strażacy wręczyli poszkodowanemu dziecku pluszowego misia “Ratownika”.

 

 

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź