miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 30-latek groził śmiercią sędziom i pracownikom Sądu Rejonowego!

0 1 342

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i przy współpracy z krakowskimi policjantami zatrzymali mężczyznę, który w wiadomości wysłanej drogą elektroniczną groził śmiercią sędziom i pracownikom jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nabywała i sprzedawała nielegalny tytoń! Teraz trafi za kratki [ZDJĘCIA]

 

– W niedzielę (13 stycznia) do skrzynki elektronicznej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafił e-mail z groźbą pozbawienia życia. W związku z aktualną sytuacją w kraju po ataku nożownika w Gdańsku groźba ta wzbudziła duże obawy pracowników sądu, dlatego niezwłocznie po jej odebraniu poinformowali o zdarzeniu sądeckich policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki. Jeszcze tego samego dnia ok. godz. 17:30, dzięki współpracy sądeckich i krakowskich funkcjonariuszy, mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo został zatrzymany w stolicy Małopolski – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W toku prowadzonych działań policjanci przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Nowym Sączu, jak i w Krakowie zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy należący do sprawcy. We wtorek (15 stycznia) mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Zgodnie z art. 190 § 1 Kodeksu karnego za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

– Ponadto sądeccy kryminalni wnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, by ta zwróciła się z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. 17 stycznia sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami – dodała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź