miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dachowanie osobówki, kobieta w szpitalu! [Zdjęcia]

0 362

Wczoraj, 5 stycznia około godziny 7.00 zastęp Straży Pożarnej zadysponowany został do działań na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w przepust, dachował, następnie uderzył w budynek mieszkalny.

 

Czytaj również: Przeszło 4 tysiące interwencji druhów z Sądecczyzny! Strażacy podsumowali rok

 

Ustalono, że samochodem podróżowała sama kierująca, która wymagała interwencji medycznej. Na miejscu obecny był strażak z JRG nr 1, który w drodze do pracy najechał na zdarzenie i udzielał fachowej pomocy poszkodowanej.

 

 

Samochód znajdował się poza drogą, nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo ze względu na ustawienie samochodów służb. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej oraz sprawdzeniu okolicy przy samochodzie czy nie brały udziału w zdarzeniu inne osoby.

Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji. Poszkodowana został przekazana pod opiekę załogi Pogotowia i następnie zabrana przez Pogotowie do szpitala na badania. Podjęto próbę nawiązania kontaktu z ewentualnymi mieszkańcami uszkodzonego budynku oraz budynku sąsiedniego – próby pukania i dzwonienia nie przyniosły rezultatu, nikt nie otworzył.

Policja przekazała informację, że podejmie próbę kontaktu z właścicielami. Uszkodzony pojazd postawiono przy użyciu wciągarki elektrycznej z samochodu pożarniczego na koła, następnie przepchnięto w głąb posesji. W dalszej kolejności odłączono klemy akumulatora w pojeździe. Przekazano informację o konieczności zadysponowania na miejsce piaskarki, ze względu na bardzo śliską nawierzchnia jezdni. Uszkodzony fragment budynku odgrodzono taśmą ostrzegawczą.

Opr. Rafał Kmak
fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź