miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów na ul. Tarnowskiej! [ZDJĘCIA]

0 694

W sobotę (15 grudnia) ok. godz. 15:38 na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody osobowe. Podróżowały nimi łącznie cztery osoby, a jedna z nich została poszkodowana i przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kierowca potrącił kobietę na pasach i uciekł! [POSZUKUJEMY SPRAWCY]

 

– Po przybyciu na miejsce, stwierdzono, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, tj. Citroen Xara Picasso i Rover 45. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z działającą sygnalizacją świetlną. Kierujący Roverem uderzył w tył jadącego przed nim Citroena. Każdym z pojazdów podróżowały po dwie dorosłe osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia mieli możliwość opuszczenia swoich pojazdów o własnych siłach, lecz ze względu na warunki atmosferyczne oraz ogólne złe samopoczucie, kierująca Citroenem i pasażerka Rovera pozostawali w pojazdach. Natomiast kierujący Roverem i pasażer Citroena opuścili swoje pojazdy i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Z żadnego z pojazdów nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych lub silnikowych. Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas jezdni, powodując utrudnienia w ruchu innym pojazdom. Równocześnie z zastępem Straży Pożarnej na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonych pojazdach, wahadłowym kierowaniu ruchem, udzieleniu pomocy pracownikom Pomocy Drogowej w załadowaniu uszkodzonych pojazdów na lawetę oraz usunięciu z jezdni elementów powypadkowych. Po wykonaniu wstępnych badań, pasażerka Rovera została przewieziona do szpitala. Druga osoba poszkodowana pozostała na miejscu zdarzenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Tarnowską w Nowym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź