miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Kolejny niewybuch pod Mostem Heleńskim! Wstrzymają prace przy budowie? [ZDJĘCIA]

0 3 231

Aktualizacja godz. 17:30: Informuje Aneta Izworska z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Około 60-centymetrowy przedmiot znaleziony w korycie rzeki to kawałek skorodowanej rury, który przypominał pocisk.

W czwartek (21 marca) ok. godz. 13:00 pod Mostem Heleńskim jeden z pracowników odkrył dziwny przedmiot i powiadomił o znalezisku Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu. Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nie jeden, a dwa niewybuchy na ul. Banacha! Saperzy z Krakowa je zdetonują

 

Pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wykrywane są co jakiś czas na terenie Nowego Sącza, przy okazji prac ziemnych. Trwa budowa nowego Mostu Heleńskiego i jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, na kolejny niewybuch natrafił jeden z pracowników.

 

Czytaj również: Saperzy pod Mostem Heleńskim! Wynieśli dwa niewybuchy [ZDJĘCIA]

 

Operator koparki przez przypadek odkrył przedmiot podczas prac związanych z poszerzaniem koryta rzeki i wydobywaniem żwiru. Jak nas poinformowano na miejscu znaleziska, prace przy budowie nie zostały jednak wstrzymane. Wstrzymano jedynie prace przy korycie rzeki. Według nieoficjalnych informacji pocisk ma ok. 60 centymetrów długości.

Do zdarzenia doszło w dniu 21 marca pod mostem na Dunajcu, od strony Osiedla Helena.

Agnieszka Michalik, Rafał Kmak
Fot.: Rafał Kmak | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź