miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Kradli blachę, trafią do więzienia na długie lata!

0 350

Na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu doszło do kradzieży blachy. Jak się okazało, sprawców było dwóch, a swój proceder mieli prowadzić od jakiegoś czasu. Policja postawiła im w sumie pięć zarzutów, a straty sięgają ponad 6 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: Nowy sposób złodziei: Usypiają kawą i okradają starszych ludzi [OSTRZEGAMY]

 

Informacje o kradzieży blachy dotarły do sądeckiej Policji w piątek, 13 kwietnia. – Powiadomiono nas, że z terenu jednej z sądeckich firm ktoś wyniósł kawałki blachy z płyt konstrukcyjnych, które miały się znajdować za budynkiem tej firmy. Gdy policjanci przybyli na miejsce ustalili, że ktoś zdarł blachę, którą były obite płyty warstwowe termoizolacyjne. W związku z tym płyty te nie były zdatne do użytku, a sprawca działał w tym miejscu najprawdopodobniej od kilku dni – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze Policji udali się na miejsce, sprawdzili okoliczny teren i rozpytali mieszkańców, a oficer dyżurny wysłał na miejsce policjanta z psem tropiącym. – Intensywnie działania policjantów prewencji przyniosły efekty, ponieważ wstępnie wytypowano mężczyznę, który mógł odpowiadać za tę kradzież – zaznacza asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Sprawca szybko trafię w ręce policjantów, ponieważ w pewnym momencie jeden z patroli, który sprawdzał okoliczny teren, zauważył dwóch mężczyzn wychodzących z zarośli. Jednym z nich miał być wytypowany przez nich potencjalny sprawca. – Mężczyźni nie mieli przy sobie blachy pochodzącej z kradzieży, jednak z uwagi na wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, które miały ich obciążać, zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu trafili w ręce policjantów z wydziału zajmującego się uszkodzeniem mienia – informuje oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, nie tylko związane z wyżej opisaną kradzieżą. Postawiono im zarzuty odnośnie czterech innych kradzieży, które miały miejsce na terenie tej firmy w okresie od 30 marca do 13 kwietnia tego roku.

– W efekcie obaj podejrzani usłyszeli 5 zarzutów kradzieży blachy i uszkodzenia mienia, czym narazili właściciela na łączne straty sięgające ponad 6 tys. złotych. Z uwagi na to, że młodszy z mężczyzn (40 lat) działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary, a dokładnie nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Drugiemu ze sprawców, o rok starszego od swojego kompana, grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

 

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne), KMP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.