miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Mężczyzna przyłapany na kradzieży rowerów kopnął policjanta! Był pod wpływem alkoholu

0 317

Sądeccy policjanci ujęli sprawcę kradzieży dwóch rowerów górskich. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu kradzieży, policjanci mogli sprawnie zareagować i zapobiec stratom. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Gmina Grybów: Uprawiali marihuanę i sprzedawali ją nieletnim. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności!

 

Na początku listopada do sądeckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że mężczyzna przemieszcza się ul. Nawojowską w Nowym Sączu, prowadząc dwa rowery, które wcześniej ukradł. Dzięki temu służby mundurowe mogły szybko interweniować i ująć złodzieja. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i arogancko. Kopnął funkcjonariusza, wyrywał się i próbował uciekać. Po przebadaniu jego stanu trzeźwości alkomatem, okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że rowery górskie, które miał przy sobie Sądeczanin zostały przez niego skradzione z budynku gospodarczego znajdującego się na posesji przy ul. Nawojowskiej. Właściciel oszacował ich wartość na blisko 4 tysiące złotych – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy kradzieży dwóch rowerów, natomiast drugi – zmuszania przemocą do zaniechania czynności służbowych przez funkcjonariusza w związku z podjętą przez niego interwencją. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź