miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na ul. Lwowskiej zapalił się samochód osobowy [ZDJĘCIA]

0 321

W poniedziałek (18 czerwca) ok. godz. 14:55 na parkingu przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu zapaliły się kable instalacji elektrycznej w samochodzie Alfa Romeo 159. Działania Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia trwały ponad godzinę.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na ul. Paderewskiego zderzyły się dwa samochody i skuter. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

 

– Kamera termowizyjna wskazywała 40°C i temperatura wzrastała w obszarze przedniej maski pojazdu. Na miejscu nie było właściciela lub użytkownika auta. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody gaśniczej na karoserię podwozia i nadwozia pojazdu. Polecono funkcjonariuszom Policji podjęcie próby odnalezienia właściciela samochodu na terenie Skansenu. Po około dziesięciu minutach na miejscu zjawił się właściciel, który otworzył auto. Odłączono akumulator, przelano prądem wody gaśniczej komorę silnika, uniesiono pojazd do góry, używając poduszek wysokociśnieniowych. Po całkowitej stabilizacji samochodu, ugaszono zarzewie ognia zlokalizowane w elementach wygłuszenia rury wydechowej oraz środkowej części podwozia auta. Ponowna kontrola pojazdu przy pomocy kamery termowizyjnej nie wykazała podwyższonej temperatury na kontrolowanym obszarze – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Lwowskiej został zadysponowany zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu, a czynności na miejscu zdarzenia trwały ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź