miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Nie jeden, a dwa niewybuchy na ul. Banacha! Saperzy z Krakowa je zdetonują

0 1 044

Jak się okazuje, we wtorek (5 marca) ok. godz. 8:15 przy ul. Stefana Banacha w Nowym Sączu operator koparki ujawnił aż dwa niewybuchy. W pierwszej kolejności sprawdzili je funkcjonariusze grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji.

 

Wideo oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia znajdują się w artykule: Nowy Sącz: Na Helenie odkryto niewybuch! Na miejscu patrol Policji [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

– Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa, niewybuchy będą zabezpieczali policjanci oraz strażnicy miejscy. Ok. godz. 14:00 na miejsce odnalezienia pocisków ma przybyć załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, celem sprawdzenia i zabezpieczenia niewypałów oraz ich późniejszej detonacji – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

 

Czytaj również: Saperzy pod Mostem Heleńskim! Wynieśli dwa niewybuchy [ZDJĘCIA]

 

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

 

Agnieszka Michalik
Fot.: Rafał Kmak | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź