miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Okradali galerie handlowe! Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

0 609

Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez Policję za dokonanie kradzieży w galeriach handlowych na terenie Nowego Sącza. Okazuje się, że wartość skradzionych przedmiotów to ponad 9 tysięcy złotych, a sprawcom zostały już przedstawione zarzuty.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ukradli konsolę do gier! Zarejestrowała ich kamera monitoringu

 

– 21 sierpnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu rozliczyli z działalności przestępczej dwóch Sądeczan. Jeden z mężczyzn działając w krótkich odstępach czasu dopuszczał się kradzieży sklepowych. W ostatniej kradzieży pomagał mu drugi mężczyzna. Wartość skradzionych przedmiotów przekracza 9 tysięcy złotych. 20-latkowie w okresie od dnia 7 lipca do 20 sierpnia 2018 roku wykorzystując tę samą sposobność okradali sklepy w sądeckich galeriach. Łupem złodziei padały przede wszystkim drogie kosmetyki, elektronika oraz gry komputerowe – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie na wniosek Policji wobec obu podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 278§1k.k, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź