miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Płonął samochód dostawczy! Zagrożone były również budynki [ZDJĘCIA]

0 324

W sobotę (21 lipca) ok. godz. 17:57 na ul. Na Rurach w Nowym Sączu doszło do pożaru samochodu dostawczego. Zagrożony był również garaż oraz dwa budynki mieszkalne. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały dwie godziny.

 

Czytaj również: Gmina Kamionka Wielka: Osiemnastolatek został poparzony w wyniku pożaru kotłowni [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do pożaru samochodu dostawczego marki VW Transporter. Płomieniami objęty był cały pojazd. Auto zlokalizowane było na wjeździe do garażu. W bezpośrednim zagrożeniu był garaż oraz dwa budynki mieszkalne, które stanowiły kompleks budynków. W garażu znajdował się kolejny samochód dostawczy VW Transporter, bezpośrednio narażony na promieniowanie cieplne. Na wyposażeniu znajdował się także zestaw spawalniczy z butlami tlenową i acetylenową. Osoba pracująca w garażu znajdowała się na chodniku przed budynkiem, poza strefą niebezpieczną. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy w budynku nie znajdowały się inne osoby, odłączeniu energii elektrycznej w skrzynce bezpiecznikowej oraz zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego hydrantu. Podano jeden prąd wody w natarciu na płonący pojazd, a drugi w obronie na zagrożone budynki, a także na zagrożony samochód znajdujący się wewnątrz garażu. Zlokalizowano miejsce usytuowania butli spawalniczych. Po zlokalizowaniu butli skierowano prąd wody gaśniczej z prądownicy bezobsługowo na całą powierzchnię butli. Po ugaszeniu pożaru, schładzano butle. Stwierdzono, że butla nie była bezpośrednio narażona na promieniowanie cieplne i nie posiadała zewnętrznych oznak opalenia. Dokonano kontroli pomieszczeń na obecność gazów niebezpiecznych w powietrzu, a kamerą termowizyjną skontrolowano ugaszony pojazd oraz zagrożone budynki. Butlę umieszczono w plastikowym pojemniku z wodą w celu 24-godzinnego chłodzenia i przekazano właścicielowi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice, a trwały one w sumie dwie godziny. Pożar powstał prawdopodobnie w trakcie prowadzenia prac spawalniczych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź