miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pobili i okradli osobę niepełnosprawną w galerii handlowej!

0 3 236

Dwaj mężczyźni, choć wstyd ich tak nazywać, zaciągnęli osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce w budynku galerii handlowej, pobili, a następnie okradli. Na szczęście nie uciekli daleko, ponieważ już w nieco ponad godzinę po zdarzeniu, zostali zatrzymani przez sądeckich wywiadowców. Usłyszeli już zarzuty, a w więzieniu mogą spędzić nawet kilkanaście lat.

 

Czytaj również: Dramatyczna akcja sądeckich strażaków! Wyłowili z rzeki zwłoki 11-latki i mężczyzny

 

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (28 maja) ok. godz. 19.00. – Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy siłą zaciągnęli mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce, a następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Szybko uciekli, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. Apel wołającego o pomoc poszkodowanego usłyszał przechodzący tamtędy mężczyzna, który następnie poinformował pracownika ochrony, a ten wraz z poszkodowanym powiadomił Policję – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców i już w godzinę i 15 minut po zdarzeniu, jadąc ulicą Lwowską, zauważyli siedzących na ławce dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. – Gdy funkcjonariusze zatrzymali się przy nich, jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjant rozpoczął za nim pościg i już po kilkudziesięciu metrach go zatrzymał. W tym samym czasie drugi policjant zatrzymał jego kompana – relacjonuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Tym samym 23-latek i 40-latek trafili do sądeckiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież rozbójniczą (art. 280 par. 1), w tym dokumentu tożsamości (art. 275 par. 1), za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Starszemu z Sądeczan grozi jednak wyższy wymiar kary (do 18 lat), ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Natomiast wobec 23-latka, dwa dni po zdarzeniu, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: KMP Nowy Sącz
fot. Policja.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.