miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pojechał z kumplami “na szlifa” i zdewastował stadion Heleny!

1 3 176

Pod koniec stycznia, ok. 20-letni kierujący wraz z kolegami wybrali się na przejażdżkę po mieście. Spokojna jazda ulicami Nowego Sącza najwidoczniej szybko im się znudziła, bo postanowili wjechać samochodem na stadion piłkarskiej drużyny KS Helena i kręcić tzw. “bączki” na płycie boiska. Teraz zapłacą za swoją głupotę, gdyż straty oszacowano wstępnie na 10 tysięcy złotych.

Czytaj również: Nowy Sącz: Pomylił kumpli z policjantami i zaproponował im „prochy”!

Do zdarzenia doszło 30 stycznia ok. godz. 19. – My go złapaliśmy na gorącym uczynku, jak kręcił samochodem “bączki” na stadionie. W aucie siedziało jeszcze dwóch jego kolegów. Wszyscy w wieku ok. 20 lat. Tłumaczyli, że przyjechali sobie “na szlifa”, ale jak przyszło co do czego, to ten kierujący przeprosił i zadeklarował, że pokryje koszty naprawy. Niestety, mimo że dostał od nas szansę, nie pojawił się już u nas w klubie, więc byliśmy zmuszeni zgłosić sprawę na Policję – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Wojciech Chronowski, wiceprezes i kierownik KS Helena.

Dzień po zdarzeniu Policja otrzymała zgłoszenie i rozpoczęła działania w tej sprawie. – Zarządca terenu oszacował straty na kwotę około 10 tys. złotych. Ustalono pojazd, którym zniszczono tę murawę, a w sprawie trwają dalsze czynności – informuje nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie, a młody kierujący poniesie konsekwencje swoich czynów.

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Piter pisze

    Bezstresowe wychowanie – bezstresowe zachowanie. Przecież ostatecznie nic się nie stało. Nudę trzeba jakoś zabijać. Takie to nam wyrasta genialne społeczeństwo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.